دکتر محسن رضایی در جشنواره تولیدات مراکز استان های سازمان صداوسیما: به کمک مردم و جوانان کشور در جنگ اقتصادی و روانی دشمن پیروز می شویم / نیازمند یک قیام مجدد ملی علیه فشارهای اقتصادی آمریکا هستیم

در آیین اختتامیه جشنواره تولیدات مراکز استان های رسانه ملی از مجاهدت، ایثار و تلاش های فرمانده سپاه پاسداران در هشت سال دفاع مقدس و تدابیر دکتر محسن رضایی در جایگاه دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام با اهدای لوح سپاس توسط رئیس سازمان صداوسیما تقدیر شد.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام، شامگاه سه شنبه 5 شهریورماه در مراسم اختتامیه بیست و یکمین جشنواره تولیدات مراکز استان های سازمان صداوسیما که به میزبانی استان چهارمحال و بختیاری برگزار شد گفت: میلاد با سعادت امام هادی(ع) را تبریک می گویم. همچنین هفته دولت و یاد و خاطر شهیدان رجایی و باهنر را گرامی می داریم.

به گزارش اداره کل روابط عمومی مجمع تشخیص مصلحت نظام، دکتر محسن رضایی با تقدیر از برگزار کنندگان و شرکت کنندگان در جشنواره تولیدات مراکز استان های صداوسیما گفت: در سرزمین آزادمردان ایران اسلامی برگزاری این جشنواره قابل تقدیر است. در چنین شرایطی که آمریکایی ها قصد زورگویی به ما را دارند.
وی افزود: این منطقه یکی از تاریخی ترین مناطق ایران اسلامی است. در برخی از اسناد، این منطقه محل عبور امام رضا(ع) بوده است. از این منطقه سرداران پرآوازه بختیاری ها سپاهی تشکیل دادند وبه تهران رفتند و با شکست محمدعلی شاه، مشروطه را به ایران باز گرداندند. شیرعلی مردان خان و بی بی مریم از این منطقه برخاستند و دو ماه پرچم اسلام را در برابر دیکتاتوری رضاشاه برافراشته کردند. سرزمین چهارمحال و بختیاری، سرزمین آزاد مردان وسرداران بزرگ ایران است.

فرمانده سپاه پاسداران در دوران دفاع مقدس با تشریح شرایط کنونی کشور گفت: ما نیازمند یک قیام مجدد ملی علیه زورگویی غیر قانونی و فشارهای اقتصادی آمریکا هستیم. این اولین بار نیست که مردم ما با زورگویی های آمریکا دست و پنجه نرم می کنند. تحریم های جدید آقای ترامپ، سومین موج توطئه است که علیه ملت ما بلند شده است. ترورها و آشوب های ماه های اول پیروزی انقلاب، حمله به پنج استان کشور در هشت سال دفاع مقدس تجربه های قبلی ما در مصاف با آمریکا است.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام با اشاره به برداشت های غلط دولتمردان آمریکا از مردم و انقلاب اسلامی گفت: تصور آنها این است که از راه اقتصاد موفق می شوند ما را شکست دهند. آنها روی ضعف ما، که اقتصاد فعلی ما است، فشار می آورند.

وی افزود: دشمنان از محاصره اقتصادی تجارت ما شروع کرده اند ومی خواهند فشارها را به اوج برسانند و مانع نقل و انتقال پول و فروش نفت ما شوند. آنها خیال کرده اند که می توانند ملت ما را از پا در بیاورند. اما آنها ملت و مردم ما را نمی شناسند. کجای دنیا مادری هست که سه پسرش و سه برادرش شهید شده باشند. کجای دنیا مادری هست که دوازده عضو خانواده اش را در دفاع از اسلام و کشورش غرق خون دیده باشد؟

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: افکار مادری گرایانه غرب که بر محاسبات مادی استوار است به آنها تصوری اشتباه را داده است. آنها در ایجاد ناامنی در سالهای نخست انقلاب و جنگ تحمیلی شکست خوردند. با اطلاع دقیق می گویم که اگر پیروزی های ما در صحنه اقتصاد بیشتر از نبرد نظامی نباشد، کمتر نیست. جوانان ما می توانند با ابتکار و خلاقیت و تولید و کارآفرینی، توطئه های آمریکا و متحدانش را نقش بر آب کنند.

استاد دانشگاه جامع امام حسین(ع) گفت: راه کارهای فراوانی مقابل ما هست. ما بازارهای داخلی را می توانیم از طریق به صحنه آوردن مردم می توانیم گسترش دهیم. ما با 15 کشور هم مرز هستیم و می توانیم تجارت بین المللی را در منطقه جبران کنیم. بنگاه ها و بانک های کوچک فراوانی در اروپا و سایر کشورها وجود دارد که نمی توان آنها را تحریم کرد. نقدینگی فراوان در ایران در سایه امید به اقتصاد و تولید، می تواند به سمت راه های درستی حرکت کنند و اقتصاد ما را شکوفا کند.

دبیر مجمع تشخیص مصحلت نظام گفت: ما باید مردم را به صحنه فرا بخوانیم. پیروزی انقلاب اسلامی و برقراری امنیت و جنگ هشت ساله با حضور مردم محقق شد.

دکتر رضایی افزود: صداوسیمای جمهوری اسلامی که  رسانه  ملت ایران است وظیفه دارد که روحیه مسوولان، دولتمردان و جوانان را تقویت کند. می توانیم به کمک رسانه ملی در جنگ اقتصادی و روانی دشمن پیروز شویم. می توانیم با امید آفرینی در رسانه و نمایش پیروزی ها، شایعات دشمن را کمرنگ کنیم. صداوسیما می تواند حرکت مردم در استان ها، شهرها و روستاها را برای گذر از موانع را نشان دهد و در مقابل مفاسد اقتصادی و سو استفاده های سوداگران اقتصادی بیاستد.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: امروز صداوسیما می تواند ملت ایران را به مبارزه اقتصادی با دشمن فرا بخواند. قاطعانه عرض می کنم که ملت ایران تحریم های سخت تر از این را با ایستادگی و نقد کردن سرمایه های خود، پشت سر بگذارد و شکوفایی اقتصادی را رقم بزند.

وی افزود: از جناب آقای علی عسگری و همکارانشان می خواهم که برای نشان دادن افتخارات استان چهارمحال و بختیاری و ساخت مجموعه های تاریخی درباره قهرمان های ملی ما در این استان تلاش کنند وازانها می خواهم  برخی تصاویر نادرست از این مردم سختکوش و قانع راجب آن کنم. و امیدوارم این جشنواره منشا رویدادها و اتفاقات نوید بخش در این استان شود.

گزارش تصویری