دکتر محسن رضایی در جمع مدیران و کارکنان مجتمع پتروشیمی مسجدسلیمان: می خواهند جنگ ناجوانمردانه اقتصادی را به ما تحمیل کنند / ما قادریم ایستادگی کنیم و روی پای خود بیایستیم

دبیرمجمع تشخیص مصلحت نظام، عصر روز دوشنبه در جمع مدیران و کارکنان شرکت صنایع پتروشیمی مسجدسلیمان و جمعی از مسوولان استان خوزستان گفت: ملت ایران همانطور که در دفاع از کشور سربلند بیرون آمدند در رویارویی اقتصادی هم سرافرازانه بیرون خواهند آمد.

به گزارش اداره کل روابط عمومی مجمع، دکتر محسن رضایی که به منظور بازدید از شرکت صنایع پتروشیمی مسجد سلیمان، در این مجتمع در حال احداث حاضر شده بود، در جمع مدیران و کارکنان این واحد صنعت نفت با تبریک فرارسیدن ماه مبارک رمضان گفت:صمیمانه تشکر می کنم از همه کسانی که در اینجا زحمت کشیده اند.کار خیلی خوبی شروع شده. این پروژه نماد چند موضوع در کشور ماست. یکی مشکلاتی است که در محیط کسب و کار در کشور است. این پروژه باید سه ساله به پایان می رسید که سالها به طول انجامیده است. 
دکتر رضایی با اشاره به آموزه های احداث مجتمع پتروشیمی مسجدسلیمان گفت: درس دیگری که از این پروژه می گیریم این است که این طور نیست که آمریکا بتواند همه راه ها را بر روی ما ببندد. اینجا یک کار عظیم با همکاری چین در حال انجام است. خواهید دید که در فاز یک این پروژه 3250 تن اوره و 2050 تن آمونیاک در روز تولید خواهد شد. ما قادریم ایستادگی کنیم و روی پای خود بیایستیم.
وی افزود: دولت آمریکا تصمیم گرفته است بار دیگر با ملت ما زورآزمایی کند. خجالت نمی کشند و از شکست ها درس نمی گیرند. ظاهرا آقای ترامپ نمی داند که ملت ایران با دست خالی در برابر دشمن متجاوز 8سال مقاومت کرد. ترامپ با عهدشکنی خود ، یک تنه روبروی همه رهبران جهان ایستاده و جنگ ناجوانمردانه اقتصادی را می خواهد به ما تحمیل کند اما اینبار هم، آمریکایی ها، شکست را تجربه خواهند کرد.
دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام با انتقاد از روند مصرف گرایی در کشور گفت:  این وضعیت مصرفی را حتی در شرایط غیر جنگی نمی توانیم ادامه بدهیم و باید این روند اصلاح شود.
دکتر رضایی در بخش دیگری از سخنان خود به دسیسه های توطئه گران اشاره کرد و گفت: دشمنان می خواهند ملت ما را ناامید و بی اعتماد کنند. اما به فضل خدا و همت مسوولان نظام اگر اقتصاد به دست مردم و نیروهای انقلابی سپرده شود، مردم ما به ترامپ درس سختی خواهند داد و همانطور که در دفاع از کشور سربلند بیرون آمدند در رویارویی اقتصادی هم سرافرازانه بیرون خواهد آمد.

 دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام افزود: توصیه می کنم به همه جناح های سیاسی، که در موضوع آبادانی شهرها و امور اقتصادی فعال تر شوند و در شرایط کنونی بجای کشمکش سیاسی به مردم و نظام بپیوندند وفعالیتی را در خدمت به مردم بر عهده بگیرند.

 

گزارش تصویری