نسخه چاپي

در کارگروه تدوین شاخص های نظارت بر اجرای سیاست های کلی مبارزه با مواد مخدر صروت گرفت:

تصویب برخی از شاخص های نظارت بر سیاست‌های کلی مبارزه با مواد مخدر

در جلسات پنجم و ششم کارگروه تدوین شاخص های نظارتی سیاست‌های کلی مبارزه با مواد مخدر، تعداد دیگری از شاخص های پیشنهادی پس از بررسی کارشناسی به تصویب رسید.

 

به گزارش اداره کل روابط عمومی مجمع، نشست پنجم و ششم کارگروه تدوین شاخص های نظارتی سیاست های کلی مبارزه با مواد مخدر، در دو نوبت صبح و عصر در روز دوشنبه 13 آبانماه با حضور نمایندگان دستگاه های مرتبط و همچنین نخبگان و صاحبنظران در مجموعه فرهنگی شقایق برگزار گردید.
در راستای مقررات نظارت بر حسن اجرای سیاست‌های کلی نظام، کمیته مبارزه با مواد مخدر به‌منظور تهیه و تدوین شاخص های نظارتی سیاست های کلی مبارزه با مواد مخدر؛ ابلاغی 1385 مقام معظم رهبری مدظله‌العالی با بررسی اسناد و مستندات مرتبط از قبیل: سامانه ملی اطلاعات مبارزه با مواد مخدر، طرح ملی مبارزه با مواد مخدر، و... شاخص های موجود را در قالب 141 مورد احصاء و پس از نظرخواهی از دستگاه های ذی‌ربط انتظامی، اطلاعاتی، پیشگیری، درمانی، و... و همچنین کارشناسان و فرهیختگان مرتبط با موضوع از طریق برگزاری سلسله جلسات کارگروه بررسی نظرات با مشارکت دستگاه های ذی‌ربط و کارشناسان و فرهیختگان مستقل از مهرماه 1398 اقدام نموده است.
در همین راستا در پنجمین و ششمین جلسه کارگروه بررسی شاخص های مزبور در روز دوشنبه 13 آبان ماه در دو نوبت صبح و عصر تعداد 12 شاخص که اغلب مرتبط با مقابله باعرضه و حوزه های اطلاعاتی و انتظامی بودند پس از بحث و تبادل‌نظر نهایی شد.
شایان‌ذکر است در جلسات اول تا چهارم این کارگروه نیز تعداد 18شاخص نیز به تصویب اعضای کارگروه رسیده است.
پس از اتمام مراحل لازم، به استناد مقررات نظارت بر حسن اجرای سیاست های کلی نظام، شاخص‌های نهایی جهت تصویب به کمیسیون نظارت مجمع تشخیص مصلحت نظام تقدیم خواهد شد.

 

  • تاریخ درج خبر :
  • دوشنبه ٢٠ آبان ١٣٩٨ - ١٦:٣٥
  • کد خبر :
  • ١٠٥٤

خروج