نسخه چاپي

گزارش نشست مشترک کمیسیون زیربنایی و تولیدی دبیرخانه مجمع و مرکز همکاری­های تحول و پیشرفت ریاست جمهوری

نشست مشترک کمیسیون زیربنایی و تولیدی دبیرخانه مجمع تشخیص مصلحت نظام با همکاری معاونت صنعتی مرکز همکاری­های تحول و پیشرفت ریاست جمهوری برگزار شد.

 

 به گزارش اداره کل روابط عمومی مجمع تشخیص مصلحت نظام؛ نخستین نشست مشترک کمیسیون زیربنایی و تولیدی و معاونت صنعتی مرکز همکاری­های تحول و پیشرفت ریاست جمهوری با محوریت معرفی فعالیت­های این مرکز با حضور رئیس کمیسیون زیربنایی و تولیدی دبیرخانه مجمع تشخیص مصلحت نظام، رؤسا و دبیران کمیته­ های تخصصی کمیسیون، معاون صنعتی و مدیران و کارشناسان گروه­های پنج­گانه علمی مرکز همکاری­های تحول و پیشرفت ریاست جمهوری در روز دوشنبه 27آبان در راستای وظایف و  فعالیت­های کمیسیون زیربنایی و تولیدی برگزار شد.

در ابتدای این جلسه معاون صنعتی مرکز همکاری­های تحول و پیشرفت ریاست جمهوری ضمن ارائه تصویر جامعی از ساختار و گروه­های علمی مرکز، به تفکیک فرآینده­های اجرایی و چالش­های موجود را در قالب تبیین اهداف بر اساس تکالیف ابلاغی مقام معظم رهبری(مدظله ­العالی)، تشریح نمود. در ادامه مدیران و کارشناسان گروه­های علمی این مرکز در چهار بخش مجزا به معرفی فعالیت­های گذشته، دستاوردها علمی مبتنی بر مدیریت تقاضا محور تولید و عرضه دانش و افق­های ترسیم شده آتی خود پرداخت.

 در بخش دوم این نشست رؤسا و دبیران کمیته­های تخصصی کمیسیون زیربنایی و تولیدی دبیرخانه مجمع تشخیص مصلحت نظام ضمن تشریح دغدغه­ های تحقق سیاست های کلی حوزه فعالیت کمیته مربوطه به اجمال به بیان اهداف علمی و پژوهشی منبعث از آن پرداختند. همچنین مدعوین به طرح سؤولات، ابهامات و نظرات موافق، مخالف و نقطه نظرات کارشناسی اقدام نمودند.

در این نشست ضمن تأکید بر لزوم "حمایت هدفمند و مؤثر از تولید دانش بومی" و "توسعه زیرساخت­های علمی و پژوهشی" به عنوان راه­های گریز از مناقشات موجود و "برقراری ارتباط مستقیم و تقاضا محور بخش صنعت با شرکت­های دانش­بنیان و مولدفناوری" در جهت تحقق شعار سال جاری(رونق تولید) تأکید و بر "ضعف کشور در اجرای صحیح و دقیق سیاست­های کلی و عدم الزام اجرایی به قوانین و برنامه ­های اجرایی منتج از آنها" به عنوان مهمترین علل عدم تحقق حداکثری سیاست­های کلی؛ تأکید ویژه شد.

در نهایت مهندس میرسلیم رئیس کمیسیون زیربنایی و تولیدی دبیرخانه مجمع تشخیص مصلحت نظام ضمن جمع­بندی نظرات طرح­ شده به تبیین نقش حیاتی تبادل اطلاعات و دانش  و نیز جنبه­ های اثر آن بر حفاظت منابع ملی، رونق تولید داخلی و استقلال کشور پرداختند. ایشان در ادامه با بیان اهمیت شکل­ گیری بستر مناسب همکاری و تعاملات سازنده از منظر فنآوری و بهره ­مندی از خدمات سیاستگذاری اجرایی و توانمندی­ها و سابقه فعالیت­های مرکز، بر ارائه نیازهای کمیسیون از طریق کمیته های تخصصی به جهت تغییر دیدگاه مرکز به دیدگاه سیاستگذاری کلان تأکید نمود.

بر این اساس ضمن تقدیر از تلاش­های شایسته انجام شده در مرکز همکاری­های تحول و پیشرفت ریاست جمهوری مقرر شد؛ این مرکز در راستای ارائه تخصصی دستاوردها و توانمندی­های خود به عنوان یکی از پشتوانه­ های علمی کمیسیون زیربنایی، با رعایت نقطه نظرات کارشناسی طرح شده در این نشست، در گزارشی جامع و مجزا با رویکرد "معضل­ پژوهی در حوزه اجرای سیاست­های کلی ابلاغی مبتنی بر ارزیابی­های انجام شده" به منظور اعمال در بازنگری­های لازم­الاجرا در این سیاست­ها، اقدام مضاعف نماید.

  • تاریخ درج خبر :
  • دوشنبه ٤ آذر ١٣٩٨ - ١٥:٥٤
  • کد خبر :
  • ١٠٦٧

خروج