نسخه چاپي

درکمیسیون علمی، فرهنگی و اجتماعی دبیرخانه مجمع برگزار شد

دهمین جلسه کارگروه تدوین پیش‌نویس سیاست‌های کلی نخبگان

دهمین جلسه کارگروه تدوین پیش‌نویس سیاست‌های کلی نخبگان درکمیسیون علمی، فرهنگی و اجتماعی دبیرخانه مجمع تشخیص مصلحت نظام برگزار شد.

 

  

به گزارش اداره کل روابط عمومی مجمع دهمین جلسه کارگروه «تدوین پیش‌نویس سیاست‌های کلی نخبگان» چهارشنبه 20آذرماه98 برگزار شد. در این جلسه در ادامه مباحث جلسات قبلی، 6 بند از سیاست‌های کلی تهیه شده در دبیرخانه کارگروه به کارگروه پیشنهاد شد. این سیاست‌ها ذیل عنوان «رویکردهای حمایتی» قرار داشتند.

 نخستین بند از این سیاست‌ها در مورد حضور نهادهای غیردولتی در شناسایی، پرورش و بهره‌گیری از استعدادهای برتر و نخبگان بود. دو دیدگاه رقیب مطرح شده در این جلسه عبارتند از: نخست« پرورش استعدادهای برتر و نخبگان امری حاکمیتی است.» و یا این دیدگاه که « سپردن کار به بخش‌های غیردولتی و تمرکز دولت بر قاعده‌گذاری و نظارت نتایج بهتری را در زمینه شناسایی، پرورش و استفاده از نخبگان ایجاد خواهد کرد.»

شایان ذکر است که تا به حال بندهای سیاستی ذیل عناوین «تعریف نخبگی» و «ارزش‌های حاکم بر نظام نخبگی» در کارگروه مورد بحث و تصویب قرار گرفته‌اند. در جلسات آینده سیاست‌های پیشنهادی ذیل سایر عناوین مرتبط، در کارگروه مورد بحث و تصویب قرار خواهند گرفت.

با توجه به آنکه تدوین پیش‌نویس سیاست‌های کلی نخبگان در دستور کار کمیسیون علمی، فرهنگی و اجتماعی قرار دارد، این کمیسیون علاوه بر مکاتبه با دستگاه‌های ذیربط برای کسب نظرات آن‌ها، کارگروهی متشکل از صاحبنظران این حوزه تشکیل داده است که تحت نظارت کمیته آموزش، تحقیقات و امور نخبگان کمیسیون فعالیت می‌نماید.

 

  • تاریخ درج خبر :
  • دوشنبه ٢ دی ١٣٩٨ - ١٦:٢٤
  • کد خبر :
  • ١٠٩٥

خروج