نسخه چاپي

در کمیسیون علمی، فرهنگی و اجتماعی دبیرخانه مجمع صورت گرفت:

تأیید پیش‌نویس نهایی سیاست‌های کلی رفاه و تأمین اجتماعی

سی­‌امین جلسه کارگروه تدوین «سیاست‌های کلی رفاه و تأمین اجتماعی»، روز یکشنبه اول دی‌ماه 1398 با موضوع جمع‌بندی پیش‌نویس نهایی با حضور دکتر مظفر، اعضای کمیته تخصصی اجتماعی، بهداشت و سلامت و کارگروه مرتبط برگزار شد.

 

  در این جلسه، آخرین ویرایش پیش‌نویس تدوین‌شده توسط کارگروه با استناد به پژوهش‌های انجام‌شده در دبیرخانه مجمع، مرحله اول نظرخواهی از 237 شخصیت حقیقی و حقوقی، مرحله دوم نظرخواهی از 291 شخصیت حقیقی و حقوقی، نتایج برگزاری 5 جلسه با 38 صاحب‌نظر و نماینده شخصیت‌های حقوقی و 29 جلسه کارگروه ارائه گردید. دکتر مظفر ضمن تشکر از تلاش مجدانه اعضای کمیته اجتماعی، بهداشت و سلامت و کارگروه مربوطه، توصیه‌ها و نظرات خود را درباره آخرین نکات اصلاحی و ویرایشی متن پیش‌نویس سیاست‌های کلی رفاه و تأمین اجتماعی، گزارش وضع موجود، شاخص‌ها و اسناد پشتیبان مطرح کرد.

 به گزارش روابط عمومی مجمع، این پیش‌نویس در کارگروه تدوین «سیاست‌های کلی رفاه و تأمین اجتماعی» و تحت نظارت «کمیته تخصصی امور اجتماعی، بهداشت و سلامت» با محوریت «امور بیمه‌ای»، «امور امدادی» و «امور حمایتی» و مفاهیمی مانند پایداری صندوق‌های بازنشستگی، حکمرانی مطلوب، توجه به نیازهای اساسی، فرصت‌های اجتماعی، آسیب‌های اجتماعی، تحکیم خانواده، سلامت و ... در 18 بند تهیه‌شده است.

 

  شایان‌ذکر است، با توجه به بهره‌گیری «کمیته تخصصی امور اجتماعی، بهداشت و سلامت دبیرخانه مجمع» از پژوهش‌های مختلف و حضور مؤثر دستگاه‌های متنوع و اکثر صاحب‌نظران حوزه رفاه و تأمین اجتماعی در نظرخواهی‌ها و نشست های تدوین پیش‌نویس، پیگیری‌های متعددی به‌منظور تسریع در تصویب آن در مراحل بعدی اعم از: کمیسیون علمی، فرهنگی و اجتماعی مجمع، کمیسیون مشترک و صحن مجمع صورت گرفته است.

 

 

  • تاریخ درج خبر :
  • شنبه ٧ دی ١٣٩٨ - ١٦:٥٥
  • کد خبر :
  • ١١٠١

خروج