نسخه چاپي

بررسی نهایی پیش‏نویس «سیاست‏های کلی رفاه و تأمین اجتماعی» در کمیسیون مشترک مجمع

پیش‏نویس «سیاست‏های کلی رفاه و تأمین اجتماعی» برای مراحل پایانی بررسی و تصویب به کمیسیون مشترک مجمع می رود.


به گزارش روابط عمومی مجمع تشخیص مصلحت نظام، چهارمین جلسه کمیسیون مشترک با محوریت بررسی پیش‏نویس نهایی «سیاست‏های کلی رفاه و تأمین اجتماعی» در تاریخ ۱۰تیر ماه ۱۳۹۹ برگزار شد که طی این جلسه و جلسات قبلی تعداد ۵بند از پیش‏نویس ۱۱بندی مورد بررسی و ارزیابی قرار گرفت.

انتظار می‏‌رود با تصویب بندهای باقیمانده طی جلسات آتی، پیش‏نویس مذکور نهایی شده و در جلسات مجمع تشخیص مصلحت نظام مطرح شود.

بنابر این گزارش، فرایند تدوین سیاست‏های کلی رفاه و تأمین اجتماعی که در تاریخ ۱۱ آبان ماه ۱۳۹۵ بر اساس ایده اولیه ابلاغی دفتر مقام معظم رهبری در دستور کار مجمع تشخیص مصلحت نظام قرار گرفت، در ابتدای سال ۱۳۹۸ با حضور دکتر حسین مظفر به کمیسیون علمی، فرهنگی و اجتماعی ارجاع شد و در کارگروه تدوین سیاست‏های کلی رفاه و تأمین اجتماعی در کمیته اجتماعی، بهداشت و سلامت دبیرخانه مورد بررسی قرار گرفت.
متن اولیه پیش‏نویس ۳۴بندی که حاصل نظرخواهی از ۵۳۲شخصیت حقیقی و حقوقی، اعلام نظر ۱۱۲شخصیت حقیقی و حقوقی، برگزاری ۵ نشست مشترک کارگروه با ۳۸صاحبنظر حقیقی و حقوقی بود، در تاریخ ۸دی ماه ۱۳۹۸ (با اتکا بر هفت ویرایش اسناد پشتیبان و  ۲۴ویرایش در مراحل مقدماتی، اولیه و نهایی) به کمیسیون مشترک ارسال شد که طی پنج جلسه بعدی در کمیسیون مشترک و کمیسیون علمی، فرهنگی و اجتماعی از ۳۴به ۱۸بند و در نهایت به ۱۱بند تلخیص شد.

 

  • تاریخ درج خبر :
  • دوشنبه ٢٣ تير ١٣٩٩ - ١٩:٢٨
  • کد خبر :
  • ١٢٨٦

خروج