نسخه چاپي

حمایت دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام از جوانگرایی:

محدود کردن سن نامزدی در انتخابات ریاست جمهوری به ۴۵ سال اشتباه بزرگی است / معیار جوان بودن در دهه اول انقلاب زیر سی سال بود

دکتر محسن رضایی دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام با انتشار یادداشتی در شبکه اجتماعی اینستاگرام، به تبیین روند انحراف از جوانگرایی از سی سال پیش تا کنون پرداخت و تاکید کرد: معیار جوان بودن در دهه اول انقلاب زیر سی سال بود، محدود کردن سن ۴۵ سال در رقابت های ۱۴۰۰ را اشتباه بزرگی است.

 

به گزارش اداره کل روابط عمومی مجمع تشخیص مصلحت نظام، دکتر رضایی یادداشتی در صفحه اینستاگرام خود نوشت:« مهمترین عامل عبور کشور از مشکلات کنونی و بقای نظام، به انتقال درست و به موقع مسئولیت های بین نسلی بستگی دارد. متاسفانه انحراف از سی سال پیش شروع شد و انتقال بین نسلی از نسل اول به دوم صورت نگرفت! سپس این انحراف به نسل سوم و چهارم کشیده شد. به طوری که امروز معیار جوان بودن را زیر چهل و پنج سال تعیین می کنند در حالی که معیار جوان بودن در دهه اول انقلاب زیر سی سال بود. نسل اول برای آنکه خودش در قدرت بماند و از ورود نسل دوم جلوگیری کند مرتب معیار جوان بودن را بالا برده است و آنها را متهم به ناتوانی و آماده نبودن برای پذیرش مسئولیت ها کرده است. لذا انبوهی از جوانان انقلاب پشت درهای مسئولیت واقع شده اند و مردم از خدمات دهی آنها محروم شده اند.محدود کردن سن ۴۵ سال در رقابت های ۱۴۰۰ را اشتباه بزرگی است.»

 

  • تاریخ درج خبر :
  • يکشنبه ١١ آبان ١٣٩٩ - ١٠:٤٤
  • کد خبر :
  • ١٣٩٠

خروج