نسخه چاپي

با پایان بررسی لایحه اصلاح قانون پولشویی،

مصوبه مجلس در مجمع تشخیص مصلحت نظام اصلاح شد

لایحه اصلاح قانون مبارزه با پولشویی مصوب مجلس شورای اسلامی که از سوی شورای نگهبان به مجلس برگردانده شده و با نامه رئیس مجلس شورای اسلامی به مجمع ارجاع شده بود پس از دو جلسه بحث و بررسی در صحن مجمع تشخیص مصلحت نظام اصلاح شد.

به گزارش اداره کل روابط عمومی مجمع، اعضا مجمع تشخیص مصلحت نظام در جلسه روز شنبه 24 آذر ماه ماده یک این لایحه را بررسی و با اکثریت بیش از دو سوم آراء نظر هیأت عالی نظارت را که از سوی شورای نگهبان به مجلس اعلام شده بود تأکید کردند.

همچنین در جلسه امروز 15 دی ماه موارد دیگری از این لایحه مورد بررسی قرار گرفت.
بر اساس این گزارش، اعضای مجمع تشخیص مصلحت نظام پس از بحث و بررسی و استماع نظر نمایندگان شورای نگهبان، دولت، مجلس شورای اسلامی و کمسیون‌های مربوطه‌؛ در خصوص بند «پ» ماده «2» نظر شورای نگهبان را تأیید کردند. در مورد ماده 5 ، مصوبه مجلس شورای اسلامی مورد تأیید قرار گرفت.
ماده 7 مکرر مصوبه مجلس از دیگر مواد اختلافی بود که با اصلاح بند «ب» و بند «د» و تبصره 4 بند «ذ» و الحاق یک تبصره به بند «ب» این ماده، اصلاحات مد نظر مجمع، به پایان رسید.
با اتمام بررسی لایحه پولشویی در مجمع تشخیص مصلحت نظام، لایحه الحاق ایران به کنوانسیون سازمان ملل متحد برای مبارزه با جرایم سازمان یافته فرا ملی ( کنوانسیون پالرمو) در دستور کار آتی مجمع قرار خواهد گرفت.

 

  • تاریخ درج خبر :
  • شنبه ١٥ دی ١٣٩٧ - ١٧:٤٥
  • کد خبر :
  • ٨٢٩

خروج