نسخه چاپي

انتقاد رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام از معیارهای دوگانه رسانه های غربی در برابر تروریسم

مجمع تشخیص مصلحت نظام صبح امروز شنبه بیست و پنجم اسفندماه با حضور اعضاء و به ریاست آیت الله آملی لاریجانی تشکیل جلسه داد.

 

به گزارش اداره کل روابط عمومی مجمع، آیت الله صادق آملی لاریجانی در ابتدای جلسه امروز ، با اشاره به حادثه تروریستی در نیوزیلند و شهادت عده ای از مسلمانان مظلوم در حین اقامه نماز گفت: این حادثه بسیار غم انگیز و وحشتناک بود و خبر و تصاویر آن، قلب هر انسانی را به درد آورد.

رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام با طرح این سوال که چرا وضعیت تروریسم علیه مسلمانان در دنیا به این شکل در آمده است؟ گفت: عامل اصلی این جنایات، جریان اسلام هراسی است که کشورهای غربی علیرغم ادعاهای حقوق بشری به آن دامن می زنند.

وی افزود: اینکه بیش از ۸۰ نفر نمازگزار این چنین مورد حمله وحشیانه تروریستی قرار گرفته اند حقیقتا قابل تحمل نیست و ما از کشورهای اسلامی می خواهیم که از این عبرت ها بسادگی نگذرند و رفتار مزورانه ی غرب را در این جنایت ها زیر نظر بگیرند.

آیت الله آملی لاریجانی با اشاره به معیارهای دوگانه و ظالمانه ی جریان های رسانه ای غرب در مواجه با تروریسم گفت: برخی از رسانه های دنیای غرب مثل رسانه دولتی انگلیس در بازگو کردن این حادثه ، حتی از تعبیر «حمله تروریستی» استفاده نکردند. آنها که یک حادثه چاقوکشی در انگلیس را حمله تروریستی اعلام می کنند ، بر جنایت کشتار فجیع ۴۹ نفر مسلمان بی گناه چشم می بندند. این عبرتی است برای ملت های مسلمان که ان شاء الله بیدار شوند و جهت گیری جدیدی نسبت به رفتارهای دوگانه غرب انتخاب کنند.

رئیس مجمع همچنین ضمن ابراز همدردی با بازماندگان این حادثه برای قربانیان مظلوم و مسلمان این حادثه از خداوند متعال طلب رحمت و برای مجروحان ، شفای عاجل طلب کرد.

براساس این گزارش همچنین در نشست امروز مجمع ، سه ایراد شورای نگهبان به لایحه بودجه سال ۹۸ که با اصرار مجلس برای تعیین مصلحت به مجمع ارسال شده بود مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

اعضای مجمع تشخیص مصلحت پس از طرح دیدگاههای خود و استماع نظرات نمایندگان شورای نگهبان و مجلس شورای اسلامی در خصوص ایرادات مطرح شده تصمیماتی به شرح ذیل اتخاذ کردند:

۱_ جزء ۴ بند (ه) تبصره (۴) با اصلاحاتی به شرح ذیل تصویب شد :
"بازپرداخت تسهیلات مذکور و برداشت دولت از صندوق در بودجه سال ۱۳۹۷ ، در بودجه های سنواتی ۱۳۹۹ تا ۱۴۰۴ منظور و به حساب صندوق توسعه ملی واریز شود . بازپرداخت تسهیلات از درآمد های حاصل از اجرای طرح ها تا حد امکان صورت پذیرد."

۲- در بند (ز) تبصره ۱۶ مصلحت مورد نظر مجلس شورای اسلامی به تصویب نرسید.

۳- در جزء (۲)بند الف تبصره (۱۸) نظر مجلس شورای اسلامی با اضافه شدن عبارت : "اساسنامه صندوق حداکثر تا پایان فروردین ۱۳۹۸ برای شورای نگهبان ارسال شود" به انتهای بند، تصویب گردید.

 

  • تاریخ درج خبر :
  • شنبه ٢٥ اسفند ١٣٩٧ - ١٣:٤٨
  • کد خبر :
  • ٨٨٩

خروج