نسخه چاپي

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام در گفتگو با شبکه سوم سیما:

عملیات سپاه، موشک باران اقتدار و حیثیت آمریکا بود / ما ابتدا انتقام گرفتیم و بعد با برادرمان قاسم سلیمانی خداحافظی کردیم

سرلشکر پاسدار دکتر محسن رضایی، در گفتگو با شبکه سوم سیما به تشریح عملیات انتقام سپاه پاسداران علیه نیروهای تروریست آمریکا پرداخت.

 

به گزارش اداره کل روابط عمومی مجمع، دکتر محسن رضایی، صبح روز چهارشنبه ساعاتی پس از پاسخ سپاه پاسداران علیه نیروهای تروریست آمریکا گفت: انتقام سخت برادران عزیز سپاه را به محضر حضرت ولی عصر(عج)، مقام معظم رهبری و ملت شریف و داغدیده در شهادت سپهبد پاسدار قاسم سلیمانی تبریک عرض می کنم.

فرمانده سپاه پاسداران در دوران دفاع مقدس گفت: این عملیات، موشک باران اقتدار و حیثیت آمریکا بود. ما هم اقتدار آمریکا را موشک باران کردیم و هم حیثت آمریکا را. زیرا پایگاه عین الاسد یک شهر نظامی با وسعت پنجاه کیلومتر مربع است و صدها، تاسیسات و قرارگاه نظامی و دهها فروند هواپیما و دهها فروند بالگرد و پهپاد در این پایگاه وجود دارد و بسیاری از عملیات هایی که آمریکایی ها در عراق و در شمال سوریه انجام می دادند از این پایگاه هوایی بود و بنابراین یکی از قوی ترین پایگاه های ارتش آمریکا مورد بمباران و موشک باران قرار گرفته است و این به معنا بود که اقتدار آمریکا موشک باران شده است که انشا الله آمار تلفات نیروهای نظامی و آسیب و انهدام تجهیزات مدرن و میلیاردی اعلام خواهد شد. در این عملیات بخش های کوچکی که در اختیار نیروهای عراقی بوده است را هدف قرار نداده ایم و فقط محل حضور نیروهای آمریکا را موشک باران کرده ایم.

استاد دانشگاه جامع امام حسین (ع) گفت: ما حیثیت آمریکا را هم موشک باران کردیم. این هراسی که آمریکایی ها در منطقه ایجاد کرده بودند و اجازه نمی دادند که ملت ها سر پای خودشان باشند و در یک جنگ روانی به دلیل هیبت پوشالی، خودشان قرار داده بودند، دولت ها را اجیر می کردند. ما حیثیت آمریکا را مورد حمله قرار دادیم و ثابت کردیم که آمریکا با قوی ترین تجهیزات حتی نتوانست از سیستم های ضد هوایی خودش با اینکه چهار پنج روز است در آماده باش کامل هستند، استفاده کند. آنها در بالاترین درجه آماده باش ارتش خود در عراق و خلیج فارس بودند.

دکتر رضایی گفت: این روحیه ای که ان شا الله ملت های منطقه وجهان با این عملیات روحیه  می گیرند و شجاعت مضاعفی که نیروهای محور مقاومت می گیرند سرآغاز فروپاشی جدید و اخراج اساسی نیروهای نظامی آمریکا از منطقه خواهد بود.

فرمانده سپاه پاسداران در دوران دفاع مقدس با اشاره به اینکه به محض اینکه اطلاعات دقیقی از دستاوردهای این عملیات به دست آوریم، اعلام خواهیم کرد گفت: مساله دیگر این است که ما ابتدا انتقام گرفتیم و بعد با برادرمان قاسم سلیمانی خداحافظی کردیم و او را به خاک وطن وملک سلیمان سپردیم و اعلان  کردیم به همه دنیا که قاسم سلیمانی همچنان در ایران هست وزنده و حضور دارد و راهش را همه ی ملت ایران ادامه خواهند داد.

سرلشکر پاسدار محسن رضایی در مورد ادامه دار بودن عملیات انتقام از طرف ایران و سوی محور مقاومت گفت: ما منتظر عکس العمل می مانیم. با آماده باش کامل نیروها، با انگشت هایی که روی ماشه است  اوضاع را رصد می کنیم. اگر آمریکایی ها کوچکترین خطایی انجام دهند خودشان خواهند دید که فوران خشم و غضب نیروهای انقلاب چگونه خواهد بود. به روسای کشورهای منطقه اعلان می کنیم که فکر نکنید که شما می توانید پایگاه های آنها را در آنجا نگه دارید و آنها می توانند از پایگاه هایی که در خاک شما دارند پرواز کنند و آسیبی به ایران وارد کنند و به خاطر اینکه شما همسایه ما هستید ما دست روی دست بگذاریم. ما هیچ خط قرمزی مقابل خودمان نداریم. سعی کنید که از پرواز های اینها جلوگیری نمایید و بیرونشان کنید وگر نه ما تلافی خواهیم کرد و تلافی ما هم بسیار سخت خواهد بود. مقصر این وضعیت شما خواهید بود و ما تقصیری نخواهیم داشت.

 

  • تاریخ درج خبر :
  • چهارشنبه ١٨ دی ١٣٩٨ - ٠٩:٤٥
  • کد خبر :
  • ١١١٦

خروج